Kurumsal kimlik, bir kurumun imzasıdır.

Sektörünüzdeki firmaların arasından sıyrılıp akılda kalır, tanınır ve aranır bir marka haline gelmek için ne yaptınız? Müşteri memnuniyetini sağlamak, geri bildirimlerinizi iyi takip etmek, yatırımlarınızı yapmak size bunu sağlamadıysa kurumsal kimlik tasarımınız yok demektir.

Kalıcı ve istikrarla büyüyen bir firma olmak için, işinizi iyi yapmanız yeterli olmayabilir. Çevrenizde ki diğer firmalardan sıyrılmanın yolu kalıcı bir kurumsal kimlik tasarımından geçiyor. Firmanızın dışarıya dönük yüzü ve vitrininiz olduğu için kurumsal kimlik tasarımı çok ilk intibadır. ilk intiba her zaman önemlidir. İleriye dönük daha başarılı bir reklam yatırımı için kurumsal kimliğiniz çok önemlidir.

Kurumsal kimlik, bir kurumun imzasıdır. Kurumların ayırt edilebilmesi, sıyrılabilmesi için kurumsal kimliğe ihtiyaçları vardır. Kurumunuzun hedef, ilke, tutumu ve geçmişinden gelen kurum felsefesine dayanarak, kurumsal kimliğin oluşturulması gerekir. Kurumsal kimlik logosu, kullandığı renkler ve amblemi gibi unsurları içine alan görsel tasarımın ile birlikte davranış, iletişim ve kurum felsefesi unsurlarından meydana gelmektedir.

Kurumsal kimlik, kimlik kargaşasını ortadan kaldırır. İyi tasarlanmış bir kimlik müşterilerin, hitap edilen hedef kitlenin ve firmaların gözünde prestij ve saygınlık kazandırı. Etkili oluşturulmuş kimlikler firmalar tarafından da özümsendiğinde, müşterilerin gözünde güveni artırarak, daha akılda kalıcı ve yer etmesine olanak sağlar.